Range Rover Velar emeruar “Automjeti me e bukur ne bote”

Range Rover Velar është gjykuar si mjeti më i bukur në planet, duke fituar titullin Botëror të Dizajnit të Makinave të Vitit në Çmimet Botërore të Makinave 2018.

 

Duke sjellë magjepsjen, modernitetin dhe elegancën në familjen Range Rover, Velari ofron një kombinim unik të përsosmërisë së dizajnit dhe integritetit të inxhinierisë.

Range Rover Velar është gjykuar si mjeti më i bukur në planet, duke fituar titullin Botëror të Dizajnit të Makinave të Vitit në Çmimet Botërore të Makinave 2018. 

 

Dr Ralf Speth, Drejtor Ekzekutiv i Jaguar Land Rover, tha: "Range Rover Velar është një SUV i shkëlqyeshëm. Modernizmi bindës, dizajn i mrekullueshëm, teknologjia inovative dhe një fokus i qartë në qëndrueshmërinë - çfarë kombinimesh. Ky produkt flet për vete. F-TYPE, Evoque, F-PACE dhe tani Range Rover Velar fiton çmimin e dizajnit "Makina Botërore e Vitit". Kjo do të thotë shumë për ne. Ndihem shumë i nderuar dhe dua të falënderoj të gjithë anëtarët e jurisë për besimin dhe mbështetjen e tyre në inkurajimin e ekipit të Land Rover që të vazhdojë në rrugën e tyre unike. Gjithashtu dua të falënderoj ekipin tonë për pasionin dhe angazhimin e tyre, për të shkuar në një hap shtesë për të lëvizur kufijtë për zgjidhje të jashtëzakonshme ".

 

Dizajni dallues i Range Rover Velar përmban përmasa të përkryer, te optimizuara si dhe një siluetë mahnitëse. Fenerët e saj ultra te hollë Matrix Laser-LED, dorezat moderne dhe “infotainment” me prekje Touch Pro Duo janë të gjitha shenjat dalluese të filozofisë minimaliste të Range Rover.

 

Gerry McGovern, Zyrtar Kryesor i Projektimit, Land Rover, tha: "Evolucioni i vazhdueshëm i filozofisë sonë të dizajnit nxitet nga një përqendrim i pamëshirshëm në krijimin e makinave shumë të dëshirueshme per klientët tanë . Range Rover Velar sjell një dimension të ri të modernitetit në familjen Range Rover me një bollëk të teknologjive inovative, të gjitha duke e bërë këtë makinë një gëzim ne shume aspekte. Jemi të nderuar që juria njohu përpjekjet e palodhur të projektuesve tanë dhe inxhinierë në dhënien e një automjeti me dizajn mahnites, teknologji të përshtatura dhe risi që vijnë së bashku për të krijuar një mjet me qe deshironi ta keni menjehere ".

 

SUV-i luksoz mposhti shume konkurente për të marrë çmimin Botëror të Dizajnit të Makinave të Vitit, të votuar nga juria e World Car Awards, që përbëhej nga 82 gazetarë me ndikim nga 24 vende.

 

Suksesi i Velarit ndjek fitimin e dyfishtë ne 2017 për Jaguar F-PACE. Range Rover Velar supozohet te mbushi hapësirën midis Range Rover Evoque dhe Range Rover Sport.

 

Ai është i disponueshëm me një përzgjedhje prej gjashtë motorëve të fuqisë, duke filluar nga motori Ingenium, e pastër dhe e përgjegjshme 132KW 2.0-litërsh , deri te motori i fuqishëm V6 i fuqishëm 280kw me 3.0 litra V6.

 

 

Services

07 July 2015
14 January 2015
20 July 2012
20 July 2012
20 July 2012

About Mektrin

29 September 2017
20 July 2012
20 July 2012
20 July 2012
20 July 2012

Address & Contacts

LinkedIn  
Address: Highway Durres-Tirane, KM 6.
2000. Durres, Albania
Phone:
+355 69 7050800
E-mail:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.