Deshironi automjetin e endrrave tuaja? Deshironi nje produkt te certifikuar, te garantuar dhe me cmimin e duhur?

Mektrin Motors, eshte prej 16 vitesh koncesionari me i madh ne Shqiperi. Me me shume se 5,000 automjete te shitura nder vite, ne do te jemi pika juaj e referimit per cdo gje qe ju nevojitet ne fushen automotive. Tashme perfaqesues zyrtar i markave premium Jaguar & Land Rover, Volvo Cars, Volvo Trucks and Renault Trucks, Mektrin Group ju ofron automjete te reja, te perdorura te garantuara me cmimet me te mira ne treg, kamione, mjete uji, pjese kembimi origjinale, servis te autorizuar dhe te standarteve me te larta europiane, sherbime karrocerie sipas teknikave me te fundit.
Cdo vit, mijera kliente i bashkohen familjes se madhe Mektrin, bashkohuni edhe ju!

Test Drive

Provo nje makine qe te pelqen...

Rezervo Test Drive

Vleresim Mjeti

Kthe makinen tende qe ke ne perdorim...

Kerko Vlersim

Financim Leasing

Financojme pjesen e mbetur.

Llogarit Kestet

Kala mbrojtese e rafinuar : Me shume mbrojtje dhe performance per makinen e blinduar Range Rover Sentinel

  • Range Rover Sentinel : Eshte i blinduar, dizenjuar dhe projektuar nga skuadra e Land Rover Special Vehicle Operations.
  • Perfomance e jashtezakonshme : Tashme me motorr benzine 5.0 Supercharge V8 mund te beje 0-100km/h ne 10.4 sekonda .
  • Nje kala mbrojtese e levizeshme : Me teknologjite e fundit per mbrotje te pasagjereve perfshin xhama te blinduar, tavan te blinduar kunder shperthimeve dhe sistem per dalje emergjente.
  • Prerje fine : I gjithe dizajni, prerja dhe prezenca qe mund te pritet nga modeli Range Rover Autobiography SUV.
  • Zotesi te pakrahasueshme :Permiresime ne shasi, ne suspensione dhe ne sistemin e frenimit bejne te mundur permbushjen e kushteve legjendare per te gjitha terrenet.
  • Prezantimi i modelit : Makine e re e blinduar do te beje prezantimin ne Zyren e Sigurise dhe Policise ne 5 Mars 2019.
  • Per me teper: landrover.com/sentinel

 

E hene 4 Mars 2019, Fen End, Mbreteria e Bashkuar e Anglise :Sot skuadra e Land Rover Special Vehicle Operations zbulon modelin e blinduar te Range Rover Sentinel, i cili tashme ka me shume fuqi motorrike, prerje te pakrahasueshme, aftesi per cdo terren dhe teknologjite e fundit per mbrojtje te pasagjereve.

Motorri i benzines 5.0 Superchaged V8 me 380 PS ka tashme 40 PS me shume fuqi se motorri I meparshem V6, per te siguruar qe SUV I blinduar te permbaje performance e jashtezakonshme te Range Rover per te gjitha terrenet. Duke mbajtur me shume se 1 ton materiale per te blinduar cdo ane te makines, Sentinel do te mund te pershpejtoje nga 0-100km/h ne 10.4 sekonda, dhe shpejtesine maksimale te limituar ne 193 km/h.

 

Dizajnuar dhe projektuar nga Land Rover Special Vehicle Operations, dhe ndertuar ne qendren teknike te SV ne Warwickshire, Sentineli I blinduar siguron siguri te pakrahasueshme per pasagjeret me konfort dhe klas boteror. Ne brendesi perbehet nga qeliza mbrojtese te ndertuara per te  permbushur te gjitha standartet e makinave ne perputhshmeri me certifikata kunder shperthimeve. Shasia e permirsuar eshte projektuar per te perballuar forma moderne dhe te pazakonta te sulmeve, perfshire dhe improvizim I mjeteve plasese dhe shperthyese (IED).

 

Michael Van Der Sande, Drejtor Menaxhues, Land Rover Special Vehicle Operations tha : Makina Range Rover Sentinel paraqet mbrojtjen dhe sigurine te pakrahasueshme te kerkuar nga klientet tane VIP pa prishur prerjen dhe dizajnin e fundit te Range Rover. Shtimi I fuqise ne motorrin 5.0 Supercharge V8 dhe redizajnimi I brendshem ben te mundur nje rritje te nivelit te performances dhe sigurise se pasagjereve.

 

Shasia, suspencioni, sistemi I frenimit dhe sistemi I stabilitetin jane te gjtha te permirsuara per te permbushur konfortin ne rruge, nderkohe Sentinel paraqet gjithashtu dhe aftesi te jashtezakonshme off-road, per nje automjet te blinduar  te ketij tipi qe ben te mundur kalimet e thella te ujit dhe terrenet sfiduese me lehtesi.  Goma te prodhuara enkas per kete model bejne te mundur me systemin run-flat qe mjeti te mund te jete ne gjendje levizje per distanca me shume se 50 kilometra ne shpejtesi deri ne 80 km/h neqoftse njera nga gomat eshte demtuar.

 

Sentinel eshte I pajisur dhe me xham te blinduar per te ndihmuar sigurine e pasagjereve nga sulmet. Sisteme me te medhaja te sigurise perfshijne opsione per nje xham te parshem I cili mund te ulet maksimui 150 milimetra per dorezim dokumentash, ndërsa ajo gjithashtu përmban systemin per adresim public duke lejuar pasagjeret brenda te komunikojne me njerezit jashte pa dal nga ambjetet e sigurta te makines. Sirena dhe drita emergjence jane gjithashtu te disponueshme.

 

Prerja e pakrahasueshme e Range Rover ruhet me Sentinelin e ri, duke fituar hapësirë të përmirësuar të kabinës, rritje te hapësirës së sipërme dhe pozicion ulje superior mbi gjeneratën e mëparshme, gje e cila siguron që pasagjeret jo vetëm që përfitojnë nga mbrojtja e plotë në lëvizje, por gjithashtu gëzojnë një rehati të vërtetë të klasit botëror. Brendësia gjithashtu përmban sistemin më të ri të infotainment Touch Pro Duo të Land Rover me dy ekranet me prekje me rezolucion 10 inç.

 

Duke paraqitur elementët e fundit të dizajnit të Range Rover të projektimit, duke përfshirë ndriçimin LED, Sentinel tani ofrohet me Paketën e Zezë të Opsioneve, e cila shton përfundimet e zeza për të rregulluar pjese për një pamje edhe më të sofistikuar.

 

Modeli I ri I Range Rover Sentinel do te prezantohet me date 5-7 Mars 2019 ne Qendren Internacionale te Ekspozitave dhe Konferencave ne Farnborough.

Rreth Mektrin

29 Shtator 2017
28 Janar 2013
20 Korrik 2012
20 Korrik 2012
20 Korrik 2012

Adresa & Kontakte

LinkedIn

Autostrada Durres-Tirane, KM 6.
Xhafzotaj, Durres
2000 Albania

Email: Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
Tel:   +355 69 70 50 800