Deshironi automjetin e endrrave tuaja? Deshironi nje produkt te certifikuar, te garantuar dhe me cmimin e duhur?

Mektrin Motors, eshte prej 16 vitesh koncesionari me i madh ne Shqiperi. Me me shume se 5,000 automjete te shitura nder vite, ne do te jemi pika juaj e referimit per cdo gje qe ju nevojitet ne fushen automotive. Tashme perfaqesues zyrtar i markave premium Jaguar & Land Rover, Volvo Cars, Volvo Trucks and Renault Trucks, Mektrin Group ju ofron automjete te reja, te perdorura te garantuara me cmimet me te mira ne treg, kamione, mjete uji, pjese kembimi origjinale, servis te autorizuar dhe te standarteve me te larta europiane, sherbime karrocerie sipas teknikave me te fundit.
Cdo vit, mijera kliente i bashkohen familjes se madhe Mektrin, bashkohuni edhe ju!

Test Drive

Provo nje makine qe te pelqen...

Rezervo Test Drive

Vleresim Mjeti

Kthe makinen tende qe ke ne perdorim...

Kerko Vlersim

Financim Leasing

Financojme pjesen e mbetur.

Llogarit Kestet

New Range Rover Sport


E disponueshme fillimisht në modelin HST të edicionit të posaçëm, motori Ingenium me 400PS
ne total, është më i përgjegjshëm dhe më i balancuar se motorri i mëparshem benzine V6. Me
550Nm torque, ajo fuqizon Range Rover Sport nga 0-100km / h (0-62mph) në 6.2 sekonda (0-
60mph në 5.9 sekonda) dhe me një shpejtësi maksimale prej 225km / h (140mph).


Këto teknologji të rritjes së performancës punojnë së bashku me Mild Hybrid Electric Vehicle
(MHEV) që mbështetet nga motorri i ri, duke sjellë efikasitet të shtuar në aspektin ekonomik të
karburantit prej 30.5mpg (9.3L / 100km) dhe CO2 prej 213g / km.

Ky është hapi më i fundit që Land Rover ka ndërmarrë për të përmbushur angazhimin e saj, duke ofruar një opsion të
elektrizuar në të gjitha modelet e reja nga 2020.


Brenda, sediljet e përparme Dinamike paraqesin një model të përditësuar me ngjyra dhe detaje
per ndenjëset, timonin, koken e marshit, levat e marsheve ne timon te kromuara dhe një facia të
shënuar me HST. Përveç kësaj, përmirësimi i sigurisë përfshin Advanced Cruise Control - që
përmban Stop & Go dhe Steer Assist - së bashku me frenimin e emergjencës kur je me
shpejtësi të lartë. Pronarët gjithashtu do të përfitojnë nga karakteristikat e aftësive tradicionale,
siç është Terrain Response 2.


Gama e fundit e Range Rover Sport HST, është në dispozicion për tu porositur tani, me nje
çmim prej 81,250 Paund në Mbretërinë e Bashkuar dhe mund të konfigurohet në
www.landrover.com

Rreth Mektrin

29 Shtator 2017
28 Janar 2013
20 Korrik 2012
20 Korrik 2012
20 Korrik 2012

Adresa & Kontakte

LinkedIn

Autostrada Durres-Tirane, KM 6.
Xhafzotaj, Durres
2000 Albania

Email: Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
Tel:   +355 69 70 50 800