Një vit më parë Volvo shpalli planet për një automjet elektrik. Kjo do të rriste përqindjen e makinave elektrike në 50% krahasuar me shitjet totale të kompanisë. Me sa duket, Volvo XC40 do të udhëheqë rrugën.

Teknologjitë e rritjes së performancës, punojnë së bashku me një motorr të ri MHEV, të

mbështetur nga një motor te ri me benzinë, ​6-cilindra, 3,0 litërsh, të linjës 400PS, për të
përmirësuar performancën dhe përsosjen.

Faqja 1 di 4

Adresa & Kontakte

LinkedIn

Autostrada Durres-Tirane, KM 6.
Xhafzotaj, Durres
2000 Albania

Email: Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
Tel:   +355 69 70 50 800