Deshironi automjetin e endrrave tuaja? Deshironi nje produkt te certifikuar, te garantuar dhe me cmimin e duhur?

Mektrin Motors, eshte prej 16 vitesh koncesionari me i madh ne Shqiperi. Me me shume se 5,000 automjete te shitura nder vite, ne do te jemi pika juaj e referimit per cdo gje qe ju nevojitet ne fushen automotive. Tashme perfaqesues zyrtar i markave premium Jaguar & Land Rover, Volvo Cars, Volvo Trucks and Renault Trucks, Mektrin Group ju ofron automjete te reja, te perdorura te garantuara me cmimet me te mira ne treg, kamione, mjete uji, pjese kembimi origjinale, servis te autorizuar dhe te standarteve me te larta europiane, sherbime karrocerie sipas teknikave me te fundit.
Cdo vit, mijera kliente i bashkohen familjes se madhe Mektrin, bashkohuni edhe ju!

Test Drive

Provo nje makine qe te pelqen...

Rezervo Test Drive

Vleresim Mjeti

Kthe makinen tende qe ke ne perdorim...

Kerko Vlersim

Financim Leasing

Financojme pjesen e mbetur.

Llogarit Kestet

Volvo raporton 7.4 përqind rritje të shitjeve globale në nëntë muajt e parë

 

Evropa, Kina dhe SH.B.A. raportuan të gjithë një rritje të qëndrueshme të shitjeve në periudhën Janar - Shtator, me Volvo vazhdimisht duke u rritur më shpejt se industria, duke fituar kështu pjesën e tregut në këto rajone.

 

Në Shtator, Volvo shiti 64.536 vetura, 6.5 përqind, krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar.

 

Performanca e parë nëntë mujore u mbështet nga kërkesa e vazhdueshme e fortë për gamën SUV për fitimin e çmimeve Volvo Cars të udhëhequr nga XC60, e ndjekur nga XC40 dhe XC90. Modelet e fundit të kompanisë si pasuria V60, V60 Cross Country dhe sedani S60 i bërë nga SH.B.A. gjithashtu kontribuan në rritjen e vëllimeve.

 

Shitjet e kompanisë në Europë arritën në 247.610 vetura në periudhën Janar - Shtator, me 6 përqind krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar. Rritja në rajon u drejtua nga performanca në Mbretërinë e Bashkuar, me 19.3 përqind, krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar. Shitjet gjermane u rritën 24.8 përqind në nëntë muajt e parë, në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar me ofertën e pajtimit të kompanisë, Care nga Volvo, tani duke trenduar rreth 6 përqind të vëllimit të përgjithshëm të tregut.

 

Në SH.B.A., Volvo vazhdoi të përkulë trendin e industrisë, duke postuar një rritje të qëndrueshme të shitjeve në nëntë muajt e parë. Gjatë kësaj periudhe, shitjet në SHBA Volvo u rritën 4.7 përqind në 77.432 vetura, krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar. Modelet më të shitura për kompaninë në rajon ishin SUV XC90 dhe XC60.

 

Shitjet e Volvo në Kinë arritën në 109.512 vetura në nëntë muajt e parë, me 13.8 përqind, krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar. Performanca e qëndrueshme në rajon ishte për shkak të kërkesës së vazhdueshme të fortë për modelet XC60 të prodhuara në vend dhe S90.

 

Një ndarje e detajuar e shitjeve rajonale është dhënë më poshtë:

 

Shtator

 

Janar-Shtator

 
 

2018

2019

Change

2018

2019

Ndryshimi

Europe

29,922

31,055

3.8%

233,680

247,610

6%

China

13,205

14,920

13%

96,192

109,512

13.8%

US

8,715

9,323

7%

73,929

77,432

4.7%

Other

8,780

9,238

5.2%

68,752

73,150

6.4

Total

60,622

64,536

6.5%

472,553

507,704

7.4%

 

 Në nivel global, XC60 vazhdoi të jetë modeli më i lartë i shitjes për kompaninë në periudhën Janar-Shtator, duke pakicuar 145.629 makina (2018: 134.975 njësi), e ndjekur nga XC40 në 95.475 vetura (2018: 48.543 njësi) dhe XC90 me shitje të 71.830 vetura (2018: 70,329 njësi).

Rreth Mektrin

29 Shtator 2017
28 Janar 2013
20 Korrik 2012
20 Korrik 2012
20 Korrik 2012

Adresa & Kontakte

LinkedIn

Autostrada Durres-Tirane, KM 6.
Xhafzotaj, Durres
2000 Albania

Email: Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
Tel:   +355 69 70 50 800