Deshironi automjetin e endrrave tuaja? Deshironi nje produkt te certifikuar, te garantuar dhe me cmimin e duhur?

Mektrin Motors, eshte prej 16 vitesh koncesionari me i madh ne Shqiperi. Me me shume se 5,000 automjete te shitura nder vite, ne do te jemi pika juaj e referimit per cdo gje qe ju nevojitet ne fushen automotive. Tashme perfaqesues zyrtar i markave premium Jaguar & Land Rover, Volvo Cars, Volvo Trucks and Renault Trucks, Mektrin Group ju ofron automjete te reja, te perdorura te garantuara me cmimet me te mira ne treg, kamione, mjete uji, pjese kembimi origjinale, servis te autorizuar dhe te standarteve me te larta europiane, sherbime karrocerie sipas teknikave me te fundit.
Cdo vit, mijera kliente i bashkohen familjes se madhe Mektrin, bashkohuni edhe ju!

Test Drive

Provo nje makine qe te pelqen...

Rezervo Test Drive

Vleresim Mjeti

Kthe makinen tende qe ke ne perdorim...

Kerko Vlersim

Financim Leasing

Financojme pjesen e mbetur.

Llogarit Kestet

Volvo Cars po lufton per të ulur drastikisht emetimet e karbonit si pjesë e planit të ri ambicioz të klimës

Plani paraqet veprime konkrete në përputhje me marrëveshjen globale të klimës në Paris të vitit 2015, e cila kërkon të kufizojë ngrohjen globale në 1.5 gradë Celsius mbi nivelet para-industriale.

Ambiciet e Volvo Cars 2040 shkojnë përtej adresimit të emetimeve të tubave përmes elektrifikimit të gjithanshëm, një tjetër zonë në të cilën kompania është në pararojë. Ai gjithashtu do të trajtojë emetimet e karbonit në rrjetin e tij të prodhimit, operacionet e tij më të gjera, zinxhirin e furnizimit të tij dhe përmes riciklimit dhe ripërdorimit të materialeve.

Si një hap i afërt drejt ambicies së saj të vitit 2040, Volvo Cars po implementon një sërë masash ambicioze, të menjëhershme në përpjekjet e saj për të zvogëluar gjurmën e kompanisë së ciklit jetësor të kompanisë CO2 për veturë me 40 përqind midis 2018 dhe 2025. Në atë moment të kohës, kompania synon gjithashtu që rrjeti i tij global i prodhimit të jetë plotësisht neutral ndaj klimës.

"Ne po e transformojmë kompaninë tonë përmes veprimeve konkrete, jo me premtime simbolike," tha Håkan Samuelsson, shefi ekzekutiv. "Kështu që në Volvo Cars do të trajtojmë atë që kontrollojmë, që është edhe operacioni ynë, por edhe emetimi i tubave të makinave tona. Dhe ne do të trajtojmë atë që mund të ndikojmë, duke u bërë thirrje furnitorëve tanë dhe sektorit të energjisë të bashkohen me ne për të synuar një të ardhme neutrale klimatike. "

Për të realizuar uljen e konsiderueshme prej 40 përqind të gjurmës së saj të CO2 për veturë deri në vitin 2025, kompania ka hartuar një numër ambiciesh për pjesë të ndryshme të operacioneve të saj. Qëllimi i komunikuar më parë për të gjeneruar 50 përqind të shitjeve globale nga makina plotësisht elektrike deri në vitin 2025 është një i spikatur, i cili do të rezultojë në një ulje prej 50 përqind të emetimeve të karbonit në shirita në automjet midis 2018 dhe 2025.

Ambiciet e tjera afatshkurtra përfshijnë një ulje prej 25 përqind të emetimeve të CO2 në lidhje me zinxhirin e saj global të furnizimit deri në vitin 2025, një përqindje prej 25 përqind të plastikës së ricikluar në makinat e reja Volvo deri në vitin 2025 dhe një ulje prej 25 përqind të emetimeve të karbonit të gjeneruara nga kompania operacionet e përgjithshme, përfshirë prodhimin dhe logjistikën.

Rreth Mektrin

29 Shtator 2017
28 Janar 2013
20 Korrik 2012
20 Korrik 2012
20 Korrik 2012

Adresa & Kontakte

LinkedIn

Autostrada Durres-Tirane, KM 6.
Xhafzotaj, Durres
2000 Albania

Email: Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
Tel:   +355 69 70 50 800